nasze przedszkole

kącik dla rodziców

Przedszkole nr 19 im. Juliana Tuwima
Żory os. Powstańców Śląskich

Patronem przedszkola jest Julian Tuwim , autor wielu znanych wierszy dla dzieci. Nasze przedszkole jest placówką propagującą treści ekologiczne. Uświadamiamy dzieciom, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe, że wszystko co jest potrzebne do życia czerpiemy właśnie z przyrody.

Poprzez różnorodne sposoby : książki, kolorowe albumy, opowiadania, inscenizacje, piosenki, wiersze, a także przez spacery, wycieczki i obserwacje przekazujemy dzieciom w jaki sposób przedszkolak może chronić przyrodę. Organizujemy ,,Festiwal piosenki ekologicznej", w którym uczestniczą dzieci z żorskich przedszkoli. Co roku planowane są wyjazdy na ,, Zielone przedszkole". Współpracujemy z przedszkolami , które mają swojego patrona z Rybnika i Czerwionki-Leszczyn, uczestniczymy w regionalnym konkursie literacko-plastycznym przedszkoli. Przedszkola zlokalizowane jest w środowisku osiedlowym.

Nasze sale
MOTYLKI 3-latki

RYBKI 4-latki

STOKROTKI 4-latki

BIEDRONKI 5-latki

PSZCZÓŁKI 4,5-latki

Do przedszkola uczęszcza 200 dzieci rozdzielonych wiekowo w 8 grupach po 25 dzieci w tym dwa oddziały w Szkole Podstawowej nr 17 im. Stanisława Ligonia w Żorach. Pobyt dzieci w przedszkolu jest całodzienny z pełnym wyżywieniem

Przedszkole prowadzi w godzinach 8.00 do 13.00
bezpłatne zajęcia w ramach podstawy programowej.
Natomiast za każdą rozpoczętą godzinę poza podstawą programową pobytu dziecka w przedszkolu
pobierana jest opłata w wysokości 1,00 zł.
Godziny pobytu dziecka wykazane w zgłoszeniu są podstawą do zawarcia umowy.

MOTYLKI

RYBKI