nasze przedszkole

OFERTA UBEZPIECZENIA NA ROK 2018/2019

INSTRUKCJA

--------------------------------------------------------------

Przedszkole nr 19 im.Juliana Tuwima w Żorach wygrało konkurs i otrzymało dofinansowanie w ramach Akcji KA1 Mobilność Edukacyjna Kadry Edukacji Szkolnej i zaczyna realizację projektu pt. ,,Językowe i kulturowe wędrówki przedszkolaków po Europie - nowe wyzwania edukacyjne".

Głównym celem projektu jest doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim,

zwiększenie kompetencji i umiejętności międzykulturowych

oraz poziomu wiedzy i edukacji w zakresie pracy z dziećmi.

Jest kontynuacją Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne dzieci", który ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla niego językiem obcym.

Uczestnicy projektu to nauczyciele wychowania przedszkolnego.

W ramach realizacji projektu odbędą się mobilność w miesiącu sierpniu , która będzie dotyczyła 9 pracowników, którzy wyjadą na kurs metodyczno - kulturowy na Maltę.

Od września 2016 roku rozpocznie się właściwa realizacja projektu, intensywne wdrażanie oraz upowszechnianie rezultatów.

Koordynatorem projektu jest Anna Jakubus - nauczyciel języka angielskiego.

DRODZY RODZICE, OPIEKUNOWIE!

W trosce o stworzenie ptakom i zwierzynie leśnej, żyjącej na wolności właściwych warunków bytowania i przetrwania najzimniejszej pory roku w dniach od 15.10.2015r – 17.11.2015r

na terenie naszej placówki wszystkie grupy wezmą udział w akcji pt.: ,,POMAGAMY PTAKOM I ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”.

Zarówno dzieci jak i rodziców prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie, gromadzenie karmników dla ptaków oraz ,,smakołyków” (np.: ziarna słonecznika, owoce jarzębiny, szyszki). Od nas ludzi zależy los zimujących istot.
Dokarmiajmy ptaki i zwierzęta, gdyż dla nas jest to znikomy koszt, a dla nich zysk ogromny!

--------------------------------------------------------------

Jest tak wiele dzieci, które potrzebują miłości i domu.
Rodzic na zastępstwo pilnie poszukiwany…

Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym bezpiecznym domu. Jeśli jednak rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, zapewnia mu się czasowo opiekę i wychowanie poza jego biologiczną rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej.
Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi podjąć się tego zadania.
Opieka zastępcza to prawdziwa praca z misją. Niełatwa, lecz dająca ogromne poczucie satysfakcji. Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych. Rodzina zastępcza jest szansą dla dziecka, dającą mu możliwość wzrastania w warunkach maksymalnie zbliżonych do naturalnych. Stanowi ona alternatywę dla domów dziecka. Rodziną zastępczą może zostać małżeństwo lub osoba samotna. Opieka zastępcza sprawowana jest czasowo. Rodzice zastępczy, którzy nie są spokrewnieni z przyjmowanym dzieckiem otrzymują pomoc finansową na pokrycie kosztów utrzymania dziecka -1.000,00zł miesięcznie na każde dziecko. Mogą również liczyć na pomoc i wsparcie ze strony pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach.

Możesz zostać rodziną zastępczą, jeśli spełniasz poniższe warunki:

Masz stałe miejsce zamieszkania na terytorium Polski

Korzystasz w pełni z praw cywilnych i obywatelskich

Nie jesteś i nie byłeś pozbawiony władzy rodzicielskiej

Nie jesteś chory na chorobę uniemożliwiającą opiekę nad dzieckiem

Masz odpowiednie warunki mieszkaniowe (czyli takie, które zaspokoją dziecku jego indywidualne potrzeby)

Posiadasz stałe źródło utrzymania (w przypadku małżeństwa, jedno z małżonków musi posiadać stały dochód)

Uzyskasz pozytywną opinię ośrodka pomocy społecznej właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania

Każdy z kandydatów na rodzica zastępczego musi odbyć stosowne szkolenie oraz uzyskać zaświadczenie kwalifikacyjne zawierające potwierdzenie ukończenia szkolenia, spełniania warunków wymienionych powyżej oraz posiadania predyspozycji i motywacji do sprawowania rodziny zastępczej .
Jeżeli zastanawiasz się nad stworzeniem rodziny zastępczej, jeżeli masz wątpliwości, czy możesz ją stworzyć lub czy sobie z tym poradzisz, albo wiesz, że tego właśnie chcesz przyjdź do nas.
Zostań rodziną zastępczą….

Zgłoś się do nas: